Bezdech senny - co to jest?

To zaburzenie oddychania w czasie snu spowodowane brakiem przepływu powietrza przez drogi oddechowe. Każdy epizod bezdechu prowadzi do zmniejszenia ilości tlenu narażając organizm na funkcjonowanie w szkodliwych warunkach. W czasie bezdechu mózg wysyła sygnały alarmowe wybudzając śpiącego. W efekcie zaburzony sen nie daje fizjologicznego odpoczynku.

Najczęstsze objawy bezdechu :

✓ głośne chrapanie, przerwy w oddychaniu
✓ nadmierna senność w ciągu dnia – zasypianie mimo woli, ryzyko wypadków komunikacyjnych
✓ bóle głowy – problemy z koncentracją, trudności w pracy
✓ uczucie niewyspania – ciągłe zmęczenie, nadmierna drażliwość

Nieleczony bezdech senny zwiększa ryzyko wystąpienia niebezpiecznych dla życia i zdrowia chorób:
✓ choroby układu krążenia
✓ nadciśnienie tętnicze mogące prowadzić do zawału serca lub udarów
✓ nieprawidłowa kontrola cukrzycy
✓ zaburzenia metaboliczne
✓ problemy z potencją

RespiCare (dawniej Mediserv) od ponad 20 lat pomagamy osobom cierpiącym na bezdech senny. Braliśmy udział w powstaniu pracowni snu w całej Polsce. Zapewniamy kompleksową opiekę medyczną w zakresie zaburzeń oddychania podczas snu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom sprzętowym oferujemy naszym pacjentom diagnostykę w warunkach domowych, specjalistyczne konsultacje lekarskie oraz najlepsze na rynku aparaty CPAP do leczenia bezdechu sennego. Zajmujemy się również domową tlenoterapią oraz inwazyjną i nieinwazyjną wentylacją mechaniczną. Mamy podpisany ogólnopolski kontakt z NFZ na refundację zakupu aparatu CPAP (zlecenie NFZ na zakup aparatu CPAP). Zlecenie, po otrzymaniu od lekarza, należy potwierdzić w oddziale NFZ. Refundacja na aparat CPAP przysługuje każdemu pacjentowi raz na 5 lat i wynosi 1890 zł tj. 90% limitu NFZ, który wynosi 2100,00 zł.

 

Aparaty do leczenia bezdechu sennego

Najnowsze aparaty CPAP, AutoCPAP i BiPAP firmy sefam, ResMed, Philips Respironics, Devilbiss

Koncentratory tlenu

Najnowsze koncentratory tlenu stacjonarne i przenośne: Invacare, DeVilbiss, Nidek Medical, Inogen, GCE

Systemy do diagnostyki zaburzeń oddychania podczas snu

Najnowsze systemy do diagnostyki zaburzeń oddychania podczas snu: Polisomnografia PSG firmy EMBLA/Embletta

Maski

Najnowsze maski do Leczenia Bezdechu Sennego: nosowe, twarzowe, donosowe oraz akcesoria światowych producentów (Sefam, ResMed, Philips Respironics, F&P, i inne)

Akcesoria do CPAP

Akcesoria do aparatów i masek, jak filtry, nawilżacze, rury, światowych producentów  (Sefam, ResMed, Philips Respironics, F&P i inne)

Akcesoria do polisomnografii

Akcesoria do systemów Polisomnografii (Embletta, Embla i inne): kaniule, termistory, pasy do klatki i brzucha, pulsoksymetry oraz pasty i kremy do EEG

RespiCare Centrum Medyczne - Diagnostyka bezdechu sennego

Zapraszamy osoby z zaburzeniami snu (chrapanie, senność dzienna, itd.) na badanie polisomnograficzne Embletta, konsultacje lekarza specjalisty w dziedzinie pulmonologii i zaburzeń oddychania podczas snu. Badanie ma na celu rozpoznanie zaburzeń oddychania podczas snu: rodzaje bezdechów, czy są obturacyjne, centralne, czy mieszane. Pozwala na klasyfikację chorób pod względem zaawansowania schorzenia. Bada także poziom utlenienia krwi i zburzenia rytmu serca.

Koszt pakietu diagnostycznego wynosi 500 zł.

Nie zwlekaj! Zbadaj się już dziś!

Produkty